PROJEKTAS ,, SVEIKATOS IDĖJŲ SKRYNELĖ ANT ŽALIOS PALANGĖS“

Raudondvario lopšelyje-darželyje ,,Vyturėlis“ 2022.03.21-03.25  vyko projektas ,,Sveikatos idėjų skrynelė ant žalios palangės“. Projekto tikslas – skatinti ugdytinių domėjimąsi augalais ir jų panaudojimo galimybėmis, kuriant sveiką edukacinių erdvių aplinką, bei ugdyti atsakomybę už savo aplinką įtraukiant ugdytinius į praktinę veiklą. Ugdytiniai kartu su savo mokytojomis kūrė grupėse ,,Žaliąsias palanges“. Vaikai sėjo gėlių sėklas, sodino tulpių, narcizų svogūnėlius,  įvairių spalvų, rūšių pupeles, petražoles, pipirmėtes, avokadus, porus, pomidorus, agurkus, saulėgrąžas, liucernas, žirnius. Pupas, žirnius sodino ne tik žemėje, bet ir pabėrė jų į pjuvenas, taip tyrinėdami, stebėjo, kaip iš sėklos išauga augalas, sekė jų augimo tarpsnius, fiksavo stebėjimus piešiniuose. Sužinojo, kad augalams būtina šviesa, šiluma ir vanduo, kad augalai skiriasi savo lapų forma, spalva, dydžiu ir netgi kvapu. Ant pasėto, pasodinto augalėlio indelio atsirasdavo ir užrašas, nurodantis pasėto augalo pavadinimą ir sodinimo datą. Džiugu, kad augalų auginimas leido vaikams pajusti ryšį su gamta, padėjo pažinti ir suprasti pasaulį jį stebint, tyrinėjant, suteikė daug teigiamų emocijų. Pradėję pažinti pasaulį nuo palangės, vaikai, atšilus orams, augalus persodins į daržo lysves ir vėl stebės, augins, rūpinsis, džiaugsis, lauks derliaus, o svarbiausia – atras, koks nuostabus gamtos pasaulis.

Parengė priešmokyklinio ugdymo mokytoja Edita Šlapikienė