PROJEKTAS „VANDUO – GYVYBĖS ŠALTINIS“

Kovo 23-31 d. priešmokyklinėje „Volungėlių“ ir ikimokyklinėje „Vyturiukų“ grupėse vyko projektas „Vanduo – gyvybės šaltinis“. Tikslas – plėsti ugdytinių žinias apie vandens savybes, jo naudą, sudarant galimybę stebėti, tyrinėti, eksperimentuoti.

Projekto metu ugdytiniai prisiminė, sužinojo, koks svarbus vanduo yra žmogui ir gamtai, kad jį reikia naudoti taupiai, saugoti ir neteršti, nes mokslininkų apskaičiuota, kad naudojant vandenį šiandieniais tempais, jį teršiant ir netausojant,  geriamo vandens užteks tik artimiausiems 20-30 metų. Susipažindami su vandens savybėmis, vaikai tyrinėjo sušalusio vandens kubelius, stebėjo kaip jis tirpsta, spalvino jį guašu ir sužinojo, kad vanduo gali būti skystas ir kietas. Norėdami išsiaiškinti, kad vandens skonis gali keistis, gamino ir ragavo įvairaus skonio vandenį, įdėdami į jį agurkų, apelsino, citrinos griežinėlių. Ugdytiniai skaičiuodami ir  matuodami sužinojo, kiek vandens lašelių telpa į šaukštą, į stiklinę, kiek stiklinių vandens telpa į stiklainį. Taip pat skaičiavo ir fiksavo diagramose, kiek stiklinių vandens per dieną vaikai išgeria, skatindami vieni kitus suvartoti daugiau vandens, nes vandenį gerti sveika.

Ugdytiniai kartu su mokytojomis ir jų padėjėjomis surengė iškylą prie Nevėžio. Stebėjo ir tyrinėjo upės pakrantėje augančių medžių ir krūmų spalvas, dydį, formas, rinko lapus, iš akmenukų dėliojo mozaikas. Susipažino su saugiu ir tinkamu elgesiu prie vandens, diskutavo apie bundančią gamtą ir pavasario požymius: ieškojo pirmųjų snieguolių, žibučių, klausėsi grįžtančių paukščių čiulbėjimo, skaičiavo medžiuose esančius inkilus.

Bendradarbiaudami su Raudondvario lopšeliu-darželiu „Riešutėlis“, „Volungėlių“ grupės ugdytiniai svečiavosi jų darželyje, kur stiprino sveikatą baseine, sportavo.

Parengė ikimokyklinio ugdymo mokytoja Evelina Dovidaitienė