PROJEKTINĖ SAVAITĖ ,,KIEKVIENAM SAVI DARBAI“

Kovo 17 – 25 d.  ,,Svirpliukų“ ir ,,Boružiukų“ grupėse vyko projektinė savaitė ,,Kiekvienam savi darbai“. Projekto tikslas – bendradarbiaujant su ugdytinių tėvais susipažinti su įvairiomis profesijomis.

2022-03-17 – Statybininko diena.

2022-03-18 – Gydytojo diena.

2022-03-21 – Finansininko diena.

2022-03-22 – Policininko diena.

2022-03-23 – Virėjo diena.

2022-03-24 – Ugniagesio – gelbėtojo diena.

2022-03-25 – Santechniko diena.

Apie šias profesijas papasakojo darželį lankančių ugdytinių tėveliai bei savo srities specialistai, padedami grupių mokytojų ir jų padėjėjų.

Ugdytinės Gustės tėtis Vilmantas, atsinešęs didelį lagaminą įrankių, papasakojo apie statybininko profesiją. Ugdytiniai su tėčio pagalba plaktuku kalė vinis į lentą, pjūklu pjovė lentą, metro pagalba matavo savo ir draugo ūgį. Kartu iškėlė pagamintą paukščių namą – inkilėlį.

Apie gydytojo profesiją papasakojo ugdytinės Saulės mama Renata. Ugdytiniai mokėsi tvarstyti žaizdas, sužinojo kas yra kateteris, stetoskopo pagalba klausėsi draugo širdies plakimo. Gydytoja pasakojo apie ausų, rankų plovimą ir higieną, kaulų lūžius ir jų tvarstymą, vaikams atliekamus tyrimus, apie kūdikių priežiūrą, atsakinėjo į smalsių mažųjų klausimus.

Naudojant IKT technologijas, Justo mama Jurgita pasakojo apie finansininko profesiją. Ugdytiniai galėjo paliesti ne tik Lietuvos buvusią valiutą – litą, bet ir kitų valstybių pinigus, skaičiavo juos skaičiuotuvo pagalba, gaminosi savo grupės piniginius vienetus.

Antradienio rytą į darželio kiemą atvažiavo ugdytinio Mato mama Sandra kartu su Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnu ir papasakojo apie policininko profesiją. Ugdytiniai kartojo, gilino žinias apie saugų elgesį gatvėje, patys vaidino policininkus ir drausmino nesilaikančių kelių eismo taisyklių vairuotojus, „vairavo“ policijos automobilį. Policijos pareigūnas, skatindamas vaikus saugiai elgtis gatvėje tamsiu paros metu, padovanojo kiekvienam po atšvaitą, kurį specialiu aparatu priklijavo prie rūbų.

Lopšelio-darželio „Vyturėlis“ valgyklos darbuotojos ir visuomenės sveikatos specialistė papasakojo mažiesiems apie virėjo profesiją. Ugdytiniai apsilankė darželio virtuvėje: apžiūrėjo didžiulius puodus, samčius, keptuves, virykles. Mažieji virėjai pjaustė obuolius, kriaušes, bananus, melioną, gamino įvairių vaisių salotas, vėrinėlius ir kokteilius. Prisiminė saugų elgesį su virtuvės įrankiais.

Kokia gi profesijų savaitė be ugniagesio gelbėtojo? Apie šią profesiją mums papasakojo ugdytinio Herkaus tėtis Edgaras. Ugdytiniai praplėtė žinias apie gaisrų atsiradimo priežastis bei jų užkirtimo kelią, pagalbos kreipimosi telefoną – 112 ir informacijos tikslų perdavimą kilus gaisrui gamtoje ar buityje. Mažieji patys tapo ugniagesiais gelbėtojais ir mokėsi ištempti vandens žarną, gesinti gaisrą, pranešti telefonu 112 apie gaisrą, o įvykdę visas Herkaus tėčio užduotis buvo apdovanoti spalvinimo knygelėmis ir lipdukais.

Profesijų savaitę užbaigė santechnikas – ugdytinio Jono tėtis Edmundas. Jis papasakojo apie savo profesiją, atsinešė lagaminą pilną įrankių, vamzdžių ir paaiškino ugdytiniams kuo svarbi yra santechniko profesija. Ugdytiniai susipažino ir išbandė pagrindinius šios profesijos įrankius ir medžiagas: įvairaus storio vamzdžius, varžtus, žirklėmis kirpo, o replėmis lenkė vamzdį taip pat išbandė vamzdžių presavimo įrankį.

Ugdytiniai, aktyviai dalyvaudami veiklose su ugdytinių tėvais, ugdėsi kūrybiškumo, savarankiškumo, estetinius, santykių su suaugusiais ir bendraamžiais įgūdžius.

Dėkojame vieną dieną savo tikras darbo vietas iškeitusiems ugdytinių tėveliams ir darželio darbuotojams.

 

Straipsnį parengė ikimokyklinio ugdymo mokytoja Gintarė Povilaitienė.