Projekto „Kur dirba mano tėveliai?“ akimirkos

Vaikų apsilankymas tėvų darbovietėje yra ne tik džiaugsminga patirtis, bet ir vertingas ugdymas/sis netradicinėje aplinkoje. Tai puiki proga mažiesiems pažinti suaugusiųjų pasaulį, stebėti tėvų darbą, ugdyti įvairius gebėjimus bei stiprinti ryšį su ugdytinių šeimomis.

Įsibėgėjus pavasariui, priešmokyklinės „Volungėlių“ grupės ugdytiniai išsiruošė aplankyti savo tėvelių ne bet kur, o jų darbo vietose. Tėveliai mielai sutiko priimti ir parodyti, kur, ką ir kaip jie dirba.

Su didžiuliu smalsumu bei susidomėjimu vaikai aplankė meno studiją „Menas kurti“, Kauno apylinkės teismą, tarptautinį Kauno oro uostą, grožio studiją „CostaSol“ bei veterinarijos kliniką „Vetmeda“. Priešmokyklinukai iš arti susipažino su menininko, teisėjo bei kitų teismo darbuotojų, veterinaro, grožio specialisto profesijomis. Milžiniškame angare, kur vyksta itin atsakingas ir svarbus techninis lėktuvų aptarnavimas, priežiūra ir remontas, ugdytiniai ne tik galėjo prisiliesti prie didžiulių keleivinių lėktuvų, palyginti, kiek kartų paprasto automobilio variklis mažesnis už lėktuvo, bet ir užduoti visus jiems rūpimus klausimus, pvz.: „Kaip lėktuvas, būdamas toks sunkus, pakyla į orą?“, „Ar daug reikia mokytis, norint suprasti, kaip veikia lėktuvas?“ arba „Kiek vaikų sutilptų lėktuvo bagažinėje?“

Šio projekto metu ugdytiniai galėjo tiesiogiai pamatyti, ką tėvai veikia darbe, geriau suprasti jų profesijos svarbą, labiau vertinti jų darbą.

Lankydamiesi tėvų darbovietėse bei susipažindami su jų profesijomis, vaikai ugdėsi socialinius ir emocinius gebėjimus: mokėsi bendrauti su kitais žmonėmis, užmegzti ryšius, elgtis mandagiai ir pagarbiai, sužinojo apie įvairias profesijas, darbovietės kultūrą ir tai, kaip atliekamas darbas. Taip pat  ugdėsi  smalsumą, kūrybiškumą ir problemų sprendimo gebėjimus.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Ramunė Gaidelionienė