„PYRAGŲ DIENA“

Kuomet lauke saulės spindulių vis mažėja, o šventinės lemputės dar neįžiebtos, „Pyragų diena“ puiki galimybė pasidalinti savo šiluma ir gerumu su kitais žmonėmis.

Šiais metais mūsų lopšelyje-darželyje „Vyturėlis“ taip pat buvo minima „Pyragų diena“. Šios dienos  pagrindinis tikslas buvo suburti vaikus, tėvus (globėjus) ir mokytojus bendrai veiklai ir dovanoti dalelę savo gerumo, dalinantis savo kūrybos vaisiais.

2023 11 03 – 2023 11 05 dienomis kvietėme ugdytinių tėvelius, globėjus kartu su vaikais namie gaminti pyragus, keksus, sausainius. Kepimo, ruošos, rezultatų  akimirkas fiksuoti nuotraukose, jas atsiųsti grupių mokytojoms. „Pyragų dieną“ mokytojos  ugdytiniams papasakojo apie pyrago dienos atsiradimo istoriją, su ugdytiniais per SMART interaktyviuosius ekranus ar projektorių pagalbą peržiūrėjo atsiųstas tėvelių nuotraukas. Grupėje vaikai papasakoja savo gaminio atsiradimo „kelią“, su kuom kartu gamino ir su kuom pasidalino savo gardžiausiais kepiniais: namiškiais, draugais, kaimynais, mokytojomis. Grupių edukacinėse erdvėse iš pasirinktų priemonių – gamtinės medžiagos, spalvoto popieriaus, krepinio popieriaus ar kitų, kūrė savo grupės „pyragą“, receptų knygą, kurių  rezultatais pasidalino su tėveliais ir visa darželio bendruomene .

„Pyragų dieną“ visa darželio bendruomenė džiaugėsi pyragų kepimo akimirkomis ir stebėti sukurtą filmuką  darželio edukacinėse erdvėse.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Eglė Jasukaitienė