RASOS – SAULĖGRĮŽOS ŠVENTĖ

Nuo pat ankstaus birželio 23d. ryto lopšelio-darželio „Vyturėlis“ lauko edukacinėse erdvėse skambėjo muzika, girdėjosi bendruomenės narių klegesys: vieni žolynais ir pievų gėlėmis puošė ,,Vartus“, ,,Kupolę“, kiti – kūrė ,,laužą“, pildė ,,upę“ vandeniu. Vaikai į darželį rinkosi nešini lauko žolynų puokštėmis, pasipuošę kartu su šeimos nariais pintais vainikais. Visi ruošėsi gražiausiai vasaros šventei, turinčiai gilias tradicijas, – Rasoms, Joninėms, kai diena metuose ilgiausia, o naktis – trumpiausia. Gerą nuotaiką žadėjo ir gražus oras.

Šventė prasidėjo pasipuošusių bendruomenės narių eisena. Visi dalyviai, puoselėdami senąsias tradicijas, praėjo pro šventės simbolį ,,Vartus“, plovėsi rankas imituotoje stebuklingoje ,,Rasoje“.

Darželio direktorė Žydrūnė Jankūnienė pasveikino šventės dalyvius, o ypač daug sveikinimų ir gražių palinkėjimų sulaukė Jonai, Janinos, Rasos. Varduvininkai buvo pagerbti vainikais ar pievų gėlių puokštėmis.

Meninio ugdymo mokytoja Marina Kolesinskienė kartu su vaikais, pasipuošusiais ,,Saule“, ,,Mėnuliu“ ir ,,Žvaigžde“ pabaigė puošti ,,Kupolę“, pasakojo apie šventės tradicijas, simbolius. Dainelėmis, rateliais, imitaciniais judesiais pagal muziką paminėjo ugnį, vandenį, žolynus, palydėjo išvykstančią į žiemos pusę saulę.

Skambant dainelei ,,Tili tili dūda“ vaikai ieškojo paparčio žiedo – laimės, sėkmės, gyvenimiškos išminties simbolio, džiaugėsi jį radę.

Grupės mokytojų įkurtose kūrybinėse dirbtuvėlėse vaikai kūrė puokštes, pynė vainikus, lankstė laivelius ir įgyvendinti kitus savo kūrybinius sumanymus. Sukurtus vainikėlius, laivelius plukdė ,,upėje”. Šventės dalyviai išbandė savo jėgas šokinėdami per imitacinį ,,laužą”.

Ikimokyklinio ugdymo vyresnioji mokytoja Violeta Požerskienė