RYTMETIS SU PASAKA

Vieną gražų rytmetį ,,Voveriukų“ grupės ugdytiniai su mokytoja Ramune sekė pasaką ,,Trys paršiukai“. Ugdytiniams buvo skirta užduotis – atkreipti dėmesį, iš ko pastatyti trys paršiukų nameliai ir kaip greitai vilkui pavyko juos nupūsti. Išklausę pasaką, diskusijos metu ugdytiniai nutarė, kad plytos ir akmenys buvo sunkūs, todėl jų ir nepavyko nupūsti.

Bet ar tikrai? Kad įsitikinti, mokytoja pasiūlė atlikti eksperimentą ir įsitikinti, ar jų išvada yra teisinga. Eksperimento metu vaikai susiskirstė į tris grupeles ir iš medžio šakelių, lapų, šiaudų, plastilino, akmenukų, tualetinio popieriaus ritinėlių, popieriaus atraižų statė tris skirtingus namelius. Taip kaip sektoje pasakoje paršiukai: šiaudinį, medinį ir akmeninį. Dabar pastatytus namelius reikėjo pabandyti nugriauti pučiant į juos taip, kaip pasakoje darė vilkas.

Sustoję ratu ugdytiniai ėmė pūsti savo sukonstruotus namelius. Greičiausiai griuvo šiaudinis namelis. Namukui iš šakelių ir lapų prireikė daugiau laiko, bet ir šis netrukus subyrėjo. Akmeninis namelis tikrai buvo pats tvirčiausias !

Eksperimento metu vaikai patvirtino savo išvadas, gilino žinias apie kūnų svorius, konstravo, atliko inžinerines įžvalgas.

Parengė ikimokyklinio ugdymo mokytoja Ramunė Gaidelionienė