„SKRUZDĖLIUKAI“ TARP ŽIEDŲ

Lopšelio „Skruzdėliukų“ grupės ugdytiniai, jų šeimos ir mokytojos šiais mokslo metais įsitraukė į įvairiausias pažinimą skatinančias    veiklas ir projektus. Siekėme veiklų tęstinumo. Rudenį visi drauge savo lysvėje lauko edukcinėse erdvėse pasodinome įvairių gėlių svogūnėlių. Laukėme pavasario, vis stebėdavome, kas pasikeitė. Vieną rytą išvydome, kad mūsų lysvelėje pradeda kaltis daigeliai. Po kurio laiko pamatėme ir žalius lapelius. Kai visos gėlytės pražydo, bandėme įsiminti jų pavadinimus, lyginome jų aukščius, įvardinome spalvas. Kuomet gėlytės nužydėjo, susitvarkėme savo lysvę ir pasodinome našlaites bei žemaūgius pomidorus. Pavasario pradžioje vaikučiai grupėje pasodino gėlės surfinijos daigelius. Kasdien jais rūpinosi, stebėjo, kiek paaugo. Kai gėlytės pradėjo žydėti, vaikai padovanojo savo vazonėlius mamytėms. Namuose surfinijas persodino į didesnius vazonus. Ryto rato metu pasakodavo, kokios spalvos vazonai, kiek jau paaugo, kaip laisto ir prižiūri gėles, kaip vėjas nupūtė visus žiedelius. Labai smagu buvo bendradarbiauti su ugdytinių šeimomis ir sulaukti atgalinio ryšio.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Virginja Jotautienė