Sporto šventė „Šeimų sporto žaidynės“

Veiksmingiausias būdas įtraukti vaikus aktyviau sportuoti – dalyvavimas sporto šventėje. O dar didesnė motyvacija – kartu sportuojantys tėvai. Gegužės 22 d. Kauno rajono Raudondvario lopšelio-darželio „Vyturėlis“ kieme vyko olimpinė sportinė šventė „Šeimų sporto žaidynės“. Šventės tikslas – suburti įstaigos ugdytinių ir jų tėvelių, globėjų bendruomenę, pakviesti kartu dalyvauti socialinius partnerius: Kauno r. lopšelio-darželio „Riešutėlis”, Kauno r. Kulautuvos pagrindinės mokyklos – Batniavos skyriaus vaikus kartu žaisti ir išbandyti jėgas sportinėse rungtyse.

Prasidedant sporto šventei įstaigos direktorė Žydrūnė Jankūnienė kartu su „Žiogelių“ grupės ugdytinio Luko Jotauto tėčiu – Edvinu Jotautu  pristatė ir atidarė stalo žaidimų edukacinę erdvę.

Šventėje visi sportavo, rungtyniavo, išmėgino įvairias sporto šakas ir atrado įdomius aktyvaus judėjimo būdus. Visų grupių tėvai pristatė ir kartu su vaikais išbandė įvairias sporto šakas: bėgimą, kroketą, rungtyniavo estafetėse, žaidė futbolą, krepšinį, boulingą, traukė virvę, susižaino su motociklų sportu. Žaisdami judriuosius žaidimus bendravo ir bendradarbiavo tarpusavyje, pristatė ir šoko bendrą darželio mankštą „Sveikatiadą“. Ugdė socialinę, emocinę ir sveikos gyvensenos, pažinimo kompetencijas.

Sportininkų ir svečių laukė poilsio ir atsikvėpimo kampelis pavėsyje po medžiais: žaidimai šaškėmis, šachmatais, domino. Atsigaivinimo kampelis – vanduo atgaivai, padėkos ir apdovanojimai grupėms ir dalyvavusiems tėvams bei svečiams.

 

Straipsnį parengė priešmokyklinio ugdymo mokytoja Kamilė Zigmantaitė