STEAM PROJEKTAS „ČIPOLINO NUOTYKIAI“

„Skruzdėliukų“ ir „Bitučių“ grupių ugdytiniai susipažino su Čipolinu, kuris yra svogūnas. Visi drauge klausėsi skaitomos Dž. Rodario knygos „Čipolino nuotykiai“. Sužinojo, kad Čipolinas labai geras, nuoširdus ir drąsus. Įvairiose veiklose ugdytiniai patys pasirinkdavo menines priemones, veiklos tipą. Pasitelkdami įvairias priemones kūrė Čipoliną, kasdien jį stebėjo. Džiaugėsi savo ir draugų pagamintais Čipolinais. Vaikai domėjosi, bandė savo mintis reikšti drąsiai, jei kilo klausimų – paklausė. Jaunesnieji ugdytiniai savo susidomėjimą išreiškė geromis emocijomis, rodydami, kas juos sužavėjo. Kalbėdami, veikdami, kurdami vaikai prisiminė skaičius, sąvokas- „mažas“, „didelis“, „ilgas“, „trumpas“, meninės veiklos metu fantazavo, išlaisvino savo meninius gebėjimus. Kurdami Moliūgo namą bendradarbiavo, išradingai ir kūrybiškai kūrė, eksperimentavo su meninėmis priemonėmis ir svogūnu. Vyresnieji ugdytiniai Moliūgo namą statė iš lentų ir pagaliukų, kalė vinis. Drąsiai atkartodami eilėraštį apie Čipoliną, atliko mankštą su judesiais. Patyrė daug gerų akimirkų, savo emocijas išreiškė džiaugsmingai, garsiai. Atlikdami bandymą – „Kur svogūnas auga greičiau?“, visi noriai tyrinėjo, stebėjo, stengėsi kuo daugiau pasakoti. Sužinojo, kad svogūno laiškai greičiau užaugo svogūnui pasodintam žemėje.  Parodos „Mano Čipolinas“ metu apžiūrėjo visų eksponatus, drąsiai parodė, kuris Čipolinas yra jų, papasakojo, kaip kūrė, stebėjo. Viso projekto metu ugdytiniai atrado vis ką nors naujo, noriai įsitraukė į visas pasiūlytas veiklas, buvo draugiški ir paslaugūs.

 

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Virginija Jotautienė