STEAM projektas „Lai žydi žemė ir mama“

Gegužės mėnesį Raudondvario lopšelyje-darželyje „Vyturėlis“ ir Užliedžių daugiafunkcio centro „Bitučių“ studijoje vyko projektas „Lai žydi žemė ir mama“.  Projekto metu ugdytiniai susipažino su sąvokomis: „tvarumas“, „ekologija“, „tarša“, „antrinės žaliavos“. Raudondvario apylinkėse visi rinko šiukšles, jas rūšiavo, o rastą depozitinę tarą pristatė į taromatą.

Tris savaites įstaigoje veikė suknelių „butikas“ „Ta pati suknelė, tik kita panelė“. Mamos nešė savo mylimas, tačiau jau ilgus metus spintoje gulinčias sukneles ir aksesuarus mainams. „Butiką“ padėjo įrengti lopšelio-darželio „Vyturėlis“ tarybos tėvų atstovės Evelina Zavtrikovienė ir Laura Gričėnė.

Pasitelkę savo fantaziją bei kūrybiškumą, iš antrinių žaliavų ugdytiniai kartu su mokytojomis kūrė dovaną mamai, kurią eksponavo Raudondvario bibliotekoje.

Projektą vainikavo nuostabi šventė, skirta pasveikinti mamytes, močiutes. Šventės metu raudonu kilimu žingsniavo mamos, pasipuošusios suknelėmis iš antrinių žaliavų. Jos vilkėjo popierines sukneles, pasiūtas iš senų džinsų, kaklaraiščių, įvairiaspalvių plastikinių maišelių, kamštelių bei kitų neįprastų medžiagų. Ugdytiniai savo mamytes, močiutes sveikino bei dovanojo joms visą puokštę dainų, šokių ir gražiausių eilėraščių.

Nuoširdžiai dėkojame visiems prisidėjusiems prie šio puikaus projekto. Taip pat dėkojame A.A. Kriauzų pradinės mokyklos muzikos mokytojai Daivai Sinkevičienei bei jos mokiniams.

Straipsnį parengė mokytojos Kristina Drumstė ir Ramunė Gaidelionienė