STEAM PROJEKTAS „VANDENS MAGIJA”

Lopšelio amžiaus „Svirpliukų”, „Boružiukų” ir „Bitučių” grupių bendruomenės vykdė projektą „Vandens magija”, kurio tikslas – supažindinti ugdytinius su vandens savybėmis, nauda mūsų sveikatai ir gamtai, bei patirti vandens magijos stebuklus.
Ugdytiniai projekto metu gilino žinias apie vandens naudą žmonėms ir gamtai. Sužinojo kaip vanduo susijęs su mūsų gera savijauta. Atlikto eksperimentą „Lašelio kelias”, kurio metu, pastebėjo, koks vanduo galingas ir kaip prateka pro įvairias medžiagas, tokias kaip smėlis, akmenys, popierius.
Vandens ragavimo veiklos metu ugdytiniai prisiminė, sužinojo sąvokas – sūrus, saldus, rūgštus. Liko sužavėti sirupu saldintu vandens skoniu ir vienbalsiai pritarė, kad šis skonis – gardžiausias.
Ugdytiniai atliko eksperimentą „Lavos lempa”. Jo metu stebėjo, kokią sąveiką turi vanduo, aliejus, maistiniai dažai ir šnypščiančios tabletės. Spėliojo kuri spalva ilgiau burbuliuos.
Ugdytiniai kartu su auklėtojomis išbandė muilo burbulų gamybą ir mėgino juos pūsti neįprastu būdu – pro savo pasigamintus pūstukus.
Projekto metu lopšelio grupių bendruomenėse „gyveno“ smalsumo, bandymų emocija, lydėjo gera nuotaika ir vandens magijos sukurtas stebuklas, l

Parengė ikimokyklinio ugdymo mokytoja Neringa Žilienė