STEAM VEIKLA „MARGOS VELYKOS“

Kartu su pavasariu kasmet sulaukiame ir Šv. Velykų – didžiausios pavasario šventės. Ši šventė simbolizuoja viską, ką galime sieti su pavasariu: atgimimą, atsinaujinimą, naują pradžią.

Įpusėjus pavasariui, Raudondvario lopšelyje-darželyje „Vyturėlis“ „Vyturiukų grupėje“ balandžio pirmąją savaitę vyko STEM projektas  su tėvais „Margos Velykos“. Juk taip smagu kartu kurti ir dalintis idėjomis su savo tėveliais darželyje. Projekto tikslas: įtraukti vaikus ir jų tėvelius į aktyvią kūrybinę veiklą taikant STEAM metodą ir puoselėjant Šv. Velykų tradicijas, uždaviniai: skatinti tėvų aktyvų dalyvavimą ugdomoje veikloje, supažindinti  ugdytinius su Šv. Velykų tradicijomis ir papročiais, skatinti ugdytinius ir jų tėvų kūrybiškumą, išradingumą bei saviraišką integruojant STEAM metodą.

Tėveliai noriai įsitraukė į Velykinį projektą ir bendradarbiavo kartu su savo vaikais bendrose veiklose. Projekto metu atsiskleidė vaikų kūrybiškumas, išradingumas, gebėjimas bendradarbiauti. Ugdytiniai bendraudami ir bendradarbiaudami su tėvais, prisiminė, jog šventė minima pirmąjį mėnulio pilnaties sekmadienį po pavasario lygiadienio. Sužinojo, kad Šv. Velykos yra siejamos su gamtos atgimimu, atsibudimu po ilgos ir sunkios žiemos, krikščionybei atėjus šią šventę imta sieti dar ir su Kristaus prisikėlimu. Kūrybinėje veikloje marginant kiaušinius ugdytiniai išbandė dekupažą, kuriant kompozicijas naudojo įvairias meninės raiškos priemones. Eksperimentuodami su įvairiomis naujomis technikomis (blizgučiais, servetėlių paveikslėliais) lavino smulkiąją motoriką, kirpimo įgūdžius. Drąsiai eksperimentavo ir įsitikino, kad kiaušinis gali plaukioti vandens paviršiuje. Patyrė atradimo džiaugsmą, skaičiuodami numargintus kiaušinius, druskos šaukštelius pilamus į vandenį, indus skirtus eksperimentui plėtojo skaičiavimo ir matavimo gebėjimus, tyrinėdami naujas dar nematytas medžiagas kiaušinių marginimui, pažinimo ir tyrinėjimo sričių gebėjimus.

 

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Sandra Milašauskienė, Evelina Dovidaitienė