STEAM VEIKLA „ŽVAKĖ ŠVIEČIA IR ŠILDO, BET SU JA ATSARGIAI“

2023 m. gruodžio 7 dieną „Stirniukų“ grupės ugdytiniai pasitelkiant STEAM metodą susipažino su ugnimi ir saugaus elgesio taisyklėmis, saugiai atliko eksperimentus su žvake.

Laikantis saugaus elgesio su ugnimi taisyklių degėme žvakes, laikėme jas ant metalinio padėklo, atlikome eksperimentus. Siekėme išsiaiškinti ko reikia žvakei, kad ji degtų, kuri žvakė dega ilgiausiai, uždengta mažu, vidutiniu ar dideliu stiklainiu, kas nutiks jei uždegtą žvakę įdėsime į nudažytą vandenį esantį lėkštėje, ir uždengsime stiklainiu, bei kas nutiks, jei karštą vašką įpilsime į vandenį? Ugdytiniai įtvirtino ir praplėtė turimas žinias apie saugų elgesį su ugnimi. Eksperimentų metu, ugdytiniai ugdėsi pastabumą, aktyviai apibūdino eksperimentus plėsdami savo kalbos žodyną. Ugdytiniai inicijavo žvakių degimo trukmės skaičiavimą, bandė palyginti, kiek ilgiau, kiek trumpiau degė žvakės, bandė projektuoti, nuspėti, kas įvyks, ir užduoti sąlygos klausimus, o kas, jei..? Mokėsi apibendrinti eksperimentus, daryti išvadas, reflektavo, kaip jiems sekėsi stebėti ir dalyvauti procese.

 

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Ieva Jurkonė