STEM METODO PROJEKTAS „AŠ TYRINĖJU – ATRANDU“

Pažinti mus supantį pasaulį, gamtą svarbu kiekvienam vaikui. Tyrinėti,  pajausti, atrasti yra įdomu ir mažam ir dideliam.  Spalio 11-16 dienomis mūsų darželyje vyko STEAM metodo taikymo projektas  ,,Aš tyrinėju – atrandu“. Projekte dalyvavo ikimokyklinio ugdymo ,,Ežiukų“, ,,Vyturiukų“, ,,Žiogelių“ grupės. Šią savaitę vaikai sužinojo, kad medžiai yra spygliuočiai ir lapuočiai, suskaičiavo darželio teritorijoje augančius keturis spygliuočius ir dvidešimt du lapuočius medžius. Ugdytiniai surado kieme augantį storiausią ir aukščiausią medį, bandė jį apkabinti. Vyresni vaikai geba įvardinti koks, tai medis, kokie vaisiai auga, medis storas, plonas, aukštas ar žemas Ugdytiniai patyrė džiugių akimirkų kieme kurdami lapų vitražus ant plėvelės, gėrėjosi lapų vitražais papuoštais grupės langais. Ugdytiniai kartu su mokytojom, tėveliais prisirinko gamtinės medžiagos ir dėliojo mandalas, suskaičiuotų medžių skaičius. Darželio teritorijoje ir už jos kartu su mokytojomis ugdytiniai prisirinko medžių lapų, gebėjo įvardinti spalvas, lapus dažė su guašu ir štampavo. Atlikę lapų eksperimentą supratome, kad kiekvienas lapas turi savo raštą, formą. Ugdytiniai patyrė bendrystės jausmą, gebėjo susitarti, surasti bendrus sprendimus kurdami ,,Rudens paveikslą“ iš gamtinės medžiagos ant lipnios plėvelės.

Parengė vyresnioji mokytoja Rūta Sapkauskienė