ŠV. LIUCIJOS – ŠVIESOS DIENA DRAUGE SU RAUDONDVARIO BENDRUOMENE

Kas gali būti svarbiau už šviesą, kuri yra visko pradžia, kuri yra būties pagrindas, esaties prasmė, tikėjimas ir meilė? Tamsa dingsta, kai įsižiebia tikroji šviesa, kuri apšviečia kiekvieną žmogų.

Tikėdami šviesos stebuklu,  tamsų ir šaltą gruodžio vakarą, lopšelio-darželio „Vyturėlis“ kieme rinkosi vaikai, tėveliai, seneliai. Darželio bendruomenė nešina žibintais,  sugužėjo į Raudondvario laisvalaikio parką su Šviesos nešėja, paminėti tądien švenčiamos Šv. Liucijos – šviesos mergelės dienos. Renginio eigoje dalyviai tarsi išsklaidė vakaro tamsą, klausydami pasakos ,,Liudvikas mokosi šviesti“. Kartu su Raudondvario bendruomene buvo įžiebta bendruomenės Kalėdų eglutė, kurios metu erdvė prisipildė šilumos, šviesos ir jaukumo, džiaugsmo bei ramybės.

Šv. Liucijos diena, minima gruodžio 13-ąją svarbi, nes nuo jos nustoja ilgėti vakarai – saulė iki pat Kūčių leidžiasi vis tuo pat metu, tik ryte pateka minute vėliau. Paminėję Šv. Liucijos – šviesos, taip pat ir saulėgrįžos dieną, uždegę ugneles  žibintuose ir savo širdelėse, lopšelio-darželio  ,,Vyturėlio” vaikai kartu su tėveliais į savo namus išsinešė šilumos ir šviesos spindulėlį.

Tebūna kuo jaukesnis artėjančių Šv. Kalėdų laukimas…

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja –  metodininkė Edita Šlapikienė