Švarūs dantukai – sveiki dantukai

Visi norime turėti gražius, baltus, sveikus dantukus. Gražios šypsenos paslaptis – tai tinkama dantukų priežiūra nuo pat jų vystymosi pradžios. Norint turėti sveikus dantukus būtina pasirūpinti ne tik pakankamai gera burnos higiena, bet taip pat ir tinkama mityba. Kiekvienam vaikučiui yra žinoma, kad saldumynai yra vienas didžiausių sveikų dantukų priešas, todėl jų kiekį rekomenduojama riboti, tačiau juk taip sunku jiems atsispirti.

2022 m. vasario 18 dieną vyko veikla, sveikos gyvensenos tema „Švarūs dantukai – sveiki dantukai“, kurią suorganizavo „Sveikatos stiprinimo grupė“ visoms lopšelio-darželio grupėms. Veiklos tikslas  – nuteikti vaikus rūpintis savo dantukais, išsaugoti juos sveikus ir gražius. Veiklos metu ugdytiniai įtvirtino žinias apie dantukų priežiūros įgūdžius, bei lavino sveikatos saugojimo kompetenciją. Diskutuodami turtino žodyną, lavino gebėjimą mąstyti, reikšti savo mintis. Atlikdami užduotis, įtvirtino žinias apie dantų higieną. Įsiminė svarbiausias taisykles, kaip taisyklingai valyti bei prižiūrėti dantukus, kad jie visada būtų sveiki ir gražūs. Žiūrėdami ugdomuosius filmukus, pagilino žinias apie sveikos mitybos naudą dantukams.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Sandra Milašauskienė