SVEIKATINGUMO SAVAITĖ ,,BASŲ KOJŲ TAKAS“ – SPORTINĖ PRAMOGA ,,SPORTO ŠAKŲ ŽAIDYNĖS“

Raudondvario lopšelyje-darželyje ,,Vyturėlis“ 2022 m. gegužės 16–20 dienomis vyko sveikatingumo savaitė ,,Basų kojų“ takas. Sveikatingumo savaitės tikslas – stiprinti imuninę sistemą, kojų raumenis, gerinti laikyseną ir pusiausvyrą. Mokytojos su ugdytiniais pokalbio – diskusijos metu susipažino su ,,Basų kojų“ tako svarba žmogaus organizmui: mūsų senoliai sakydavo, kad pasivaikščioti basam gamtoje yra tiesiog būtina. Tai stiprina imuninę sistemą, padeda atsipalaiduoti bei masažuoja pėdose esančias nervinius organizmo taškus. Refleksoterapija padeda kovoti su stresu ir įtampa, šalina nuovargį ir gerina miegą.

Mokytojos su ugdytiniais aptarė ,,Basų kojų“ tako naudą, žiūrėjo įrašus apie jo įrengimą, diskutavo, kokį taką galėtume sukurti savo darželyje.

Ir netrukus į pagalbą atskubėjo ,,Boružiukų“ grupės ugdytinės Gustės Rickevičiūtės tėtis – Vilmantas Rickevičius. Gustės tėtis paruošė medieną, pagamino ,,Basų kojų“ tako rėmą, kartu su vaikais jį įkasė ir paruošė užpildymui.

Mokytojos su ugdytiniais ir tėveliais miškuose, parkuose, darželio kieme, naudodami žiūronus, padidinimo stiklus, vabzdžių gaudymo tinklelius  tyrinėjo augalus, medžius, įvardino jų pavadinimus, vaikai stebėjo, lygino, matavo ir surado ploniausią ir storiausią medį. Pasivaikščiojimo metu rinko gamtinę medžiagą ,,Basų kojų“ takui užpildyti.

Gegužės 19 dieną darželyje vyko sportinė pramoga ,,Sporto šakų žaidynės“ ir ,,Basų kojų“ tako atidarymas. Kiekviena grupė pasirinko sporto šaką, pasipuošė skiriamosiomis emblemomis, aprangos detalėmis. Grojant maršui viso darželio bendruomenė nuotaikingai žygiavo darželio teritorijoje žaidimų aikštelėse, takuose ir susirinko sporto aikštelėje. Direktorės pavaduotoja ugdymui  Ligita Kasiukevičienė sveikinimo žodžiu pradėjo ,,Sporto šakų“ žaidynes, visi drauge šokome ritminį šokį. Direktorė Žydrūnė Jankūnienė su Gustės tėčiu Vilmantu pasakojo  sveikatingumo tako atsiradimo istoriją ir grojant nuotaikingai muzikai ,,Basų kojų“ takas buvo atidarytas. Visi pradėjome sportines rungtis paruoštose įvairiose stotelėse. Komandos išbandė savo jėgas, atliko sportines užduotis, išbandė sveikatingumo taką. Šventės pabaigoje dovanos – sportinis inventorius kiekvienai sportavusiai grupei.

Parengė vyresnioji mokytoja Rūta Sapkauskienė