Šventinė Atvelykio popietė „Kiškio margučiai“

Pabaigiant velykinę savaitę, Balandžio 4 d. džiugus šurmulys aidėjo Raudondvario lošelyje-darželyje „Vyturėlis“. Vyko Atvelykio popietė, kitaip dar vadinama vaikų Velykėlėmis. Šią dieną daug dėmesio yra skiriama vaikams skatinant jų domėjimąsi Atvelykio švente bei jos tradicijomis pasitelkiant pasakos metodą. Skambant muzikai visa įstaigos bendruomenė susirinko išpuoštame darželio kieme.

Popietės šventė prasidėjo pasaka „Kiškio margučiai“. Ugdytinius ir jų tėvelius džiugino pasakos herojai: Velykų bobutė, zuikis, pelytė, višta ir jos viščiukai. Šventės metu ugdytiniai ir jų tėveliai ne tik klausėsi pasakos, bet šokdami, dainuodami ir deklamuodami eilėraščius įsitraukė į veiklas.

Kiekvienos grupės kiemeliuose įrengtose dirbtuvėlėse ugdytiniai ir jų tėveliai dalyvavo kiaušinių su šaukštu nešimo varžybose, ieškojo paslėptų margučių darželio kieme, varžėsi margintų kiaušinių ridenimo varžytuvėse, margino didelį kartoninį kiaušinį ir vykdė kitas bendras šventines veiklas.

Ugdytiniai dainuodami, šokdami ir deklamuodami eilėraščius įtvirto šv. Velykų ir Atvelykio tradicijas, lavino muzikinius gebėjimus, sakytinę kalbą. Stebėdami ir klausydami pasaką „Kiškio margučiai“ įsitraukė į vaidinamą pasaką. Dalyvaudami kūrybinėse dirbtuvėlėse lavino kūrybiškumą, sustiprino tarpusavio ryšius tarp vaikų, tėvų ir pedagogų, suteikė bendrumo jausmą visos šventės metu. Šventinė popietė visai darželio bendruomenei padovanojo ypatingą ir šventinę nuotaiką!

 

Straipsnį parengė priešmokyklinio ugdymo mokytoja Kamilė Zigmantaitė