TURISTINIS ŽYGIS SU TĖVAIS Į UŽMIESČIO KUPOLĄ

Liepos 2 d. „Pelėdžiukai“ grupės ugdytiniai kartu su grupės mokytoja, mokytojos padėjėjomis ir tėveliais ėjo į žygį iki užmiesčio kupolą. Žygio tikslas – pajusti žmogaus ir gamtos darną bendradarbiaujant su tėvais. Žygio metu vaikai klausėsi paukščių čiulbėjimo, tyrinėjo gamtą būdami gryname ore, judėdami stiprino sveikatą. Ugdytiniai stebėdami gamtą ir patirdami ją savo jutimais lavino koordinaciją, pastabumą, didino judesių įvairovę, pasitikėjimą savimi.

Šioje veikloje ugdėsi vaikų atvirumas gamtai, aplinkai, skatinant patirtinę veiklą, suteikiant žinių apie gamtą, aplinkosaugą, patirtinėse veiklose vaikai tobulino savo pažintinius gebėjimus, galėjo mokytis ir pažinti jiems priimtinu ir įdomiu būdu. Vaikai sužinojo, kad skaičiuoti medžio metus galima pagal medžio pjūvio rieves , tyrinėdami medžius ir jų žieves jie su mokytojos pagalbą išsiaiškino, kad medžiai išskiria lipnų skystį norėdami apsiginti nuo kenkėjų.

Žygis buvo įdomus, ilgas, kurio metu vaikai atliko įvairias užduotis, susipažino su gamoje tykančiais pavojais, saugiu elgesiu vandenyje ir prie jo.  Policijos pareigūnas Dalius Mackela pravedė išgyvenimo įgūdžių pamokėlę.

Turistiniame žygyje stiprėjo socialiniai įgūdžiai su tėvais, vaikais.   Visi gamino ir kepė „Hotdog‘us“ ant laužo. Vaikai nesunkiai įveikė suplanuotą maršrutą, kiekvienas ugdytinis buvo apdovanotas diplomais.

Savo žygį sėkmingai su šypsena veide ir lengvu nuovargio jausmu kojose pabaigėme linksmais žaidimais, veiklomis, vandens pertraukėlėmis. Veiklos pabaigoje ugdytinio mama visus džiugino skambančios fleitos muzika ir žygio dalyviai atliko dainas ant „Bernatonių“ piliakalnio.

Vaikai atžygiavę į kupolą dalinosi įspūdžiais, nupiešė savo žygį,  vardino kas jiems labiausiai patiko. Ugdytiniai didžiavosi savimi, įveiktu 7 km  žygiu ir klausė, kada vėl kartosime?

 

Straipsnį parengė priešmokyklinio ugdymo mokytoja Eglė Šidlauskė