UGDOMOJI PREVENCINĖ VEIKLA: „TAIP JAUČIASI MONSTRIUKAS!”

Laimingas, irzlus, sutrikęs, nustebęs, išsigandęs, atstumtas, nerimauja – kaip šį rytą jaučiasi monstriukas? O kaip jaučiasi vaikai? Iš ko suprantame, kaip kitas jaučiasi? O mes? Ar mums patiems lengva atpažinti savo jausmus?

Žmogaus elgesį lemia mintys ir jausmai. Pavyzdžiui, jeigu mes, suaugusieji, manome, kad vaikas privalo visuomet elgtis klusniai, supykstame kai jis elgiasi priešingai ir imame bartis. Taip pat ir vaikai. Pavyzdžiui, jeigu vaikas mano, kad kitas privalo su juo dalintis žaislu, jaučiasi įskaudintas, kai draugas nepasidalina ir nori jam atsilyginti.

Taigi tam, kad galėtume mokytis valdyti savo elgesį, pirmiausia turime išmokti atpažinti mintis ir jausmus, kurie mums kyla. Apie tai programos užsiėmimas „Taip jaučiasi monstriukas!“.

Akimirkos iš užsiėmimo!

Psichologė
Ingrida Markūnė