UGDOMOJI VEIKLA ,,MAN – GRŪDELĮ, TAU – GIESMELĘ“

Iškritus gausiam sniegui ir spustelėjus šaltukui, šalia mūsų gyvenantiems mažiesiems draugams –  paukšteliams sunkiau susirasti maisto, tad jiems būtina padėti.

,,Bitučių“ grupės (2 – 3 m.) ugdytiniai kartu su pedagogais  prisijungė prie respublikinio ikimokyklinių įstaigų projekto ,,Man – grūdelį, tau – giesmelę“, kurį organizuoja Šilalės lopšelis-darželis „Žiogelis“. Į projektą įsitraukę ugdytinių tėveliai sukonstravo lesyklėlę, parūpino paukšteliams lesalo.

O kiek buvo džiaugsmo, kuomet pro grupės langus vaikai pamatė  lesyklėlę aplankiusius paukštelius! Tai padėjo ugdytiniams susipažino su  Lietuvoje žiemojančiais paukščiais, sužinojo, kuo galima lesinti paukštelius, ko nereikėtų berti į lesyklėles. Vaikučiai gamino skanėstus paukšteliams iš sėklų, kruopų, riešutų ir pakabino medžiuose darželio teritorijoje. Stebėjo, kaip ir kokie paukšteliai juos skanauja.

Ugdomųjų veiklų metu,  vaikai klausėsi paukščių balsų įrašų, mokėsi  trumpų eilėraštukų apie paukštelius, žaidė imitacinius žaidimus. Piešė, spalvino, konstravo ir aplikavo lesyklėles, paukščiukus, išbandė įvairias menines priemones ir technikas, lavino vizualinę raišką, džiaugėsi kūrybos procesu.

Projektinė veikla skatino vaikus domėtis Lietuvoje žiemojančiais paukščiais, stebėti jų elgseną, rūpintis ir globoti silpnesniais ir mažesniais už save, pasitikėti savo gebėjimais.

Parengė ikimokyklinio ugdymo vyresnioji mokytoja Violeta Požerskienė