UGDOMOJI VEIKLA „ VAŽIUOJA ŽIEMA LEDO TILTU“

Kuomet kieme labai šalta, o veikti su sniegu vis tiek norisi, sniegas ir ledas atkeliauja į grupę!

,,Voveriukų“ (3-4 m.) grupės ugdytiniai pasidžiaugė sniegu ir atliko keletą labai įdomių eksperimentų, kurių dėka sužinojo, kad:

• ledo kubelis laikomas rankoje ištirpsta greičiausiai, nei lėkštelėje;
  • ledas, apibarstytas druska ištirpta greičiau, nei paprastas ledukas lėkštėje;
  • lede įšalusius gyvūnėlius galima greitai išgelbėti, pilant ant jų šiltą vandenį;
  • nudažyti ledo kubeliai pavirto į ledo mozaiką;
  • senis besmegenis visiškai nemėgsta šilumos, nes pabudę po pietų miegelio, vaikai rado tik spalvotą balutę.
  • baltas gražus sniegelis, kurį taip norisi laižyti, ištirpęs lėkštėje, pasirodo, yra net labai nešvarus. Apžiūrėję tirpstantį sniegą pro didinamąjį stiklą, vaikučiai patys pamatė, kiek jame yra visokių nešvarumų, todėl vieningai buvo nuspręsta, kad sniego laižyti nevalia.
  • piešti pasirodo galima ir ant sniego bei ledo ir tai yra be galo smagu!

Parengė ikimokyklinio ugdymo mokytoja Ramunė Gaidelionienė