“Užgavėnės aukštyn kojomis!”

Ruošiantis Užgavėnių šventei, Raudondvario lopšelio-darželio bendruomenė domėjosi lietuviškomis Užgavėnių tradicijomis, papročiais. Ugdytiniai, su mokytojomis grupėse ir su šeimomis namuose, kūrė Užgavėnių kaukes, kostiumus.

Šventinę dieną bendruomenė grupėse kepė Užgavėnių čirvinius blynus: ugdytiniai patys maišė tešlą, ragavo, vaišino kitų grupių ugdytinius. Aktyviai įsitraukė į sukurtų personažų Persirengėlės ir Žiemos inscenizuotą pokalbį, kuriame ugdytiniai patys atrado, jog šiais metais baltos, šaltos žiemos nebuvo, nes per mažai puoselėjama ekologinė elgsena, teršiama gamta, netausojami jos ištekliai. Ugdėsi ekologinio dorovingumo pradmenis, pasiryždami nešiūkšlinti, rūšiuoti, kuo mažiau naudoti plastiko. Negerus darbus, netinkamą elgesį ugdytiniai „sunaikino“  išmesdami juos į imitacinį popieriaus rūšiavimo konteinerį.

Renginys lopšelio-darželio bendruomenei suteikė netikėtų įspūdžių, skatino stiprinti bendruomeniškumą, dalintis geromis emocijomis, rūpintis gamtos švara ir tvarka, ugdytis ekologines nuostatas.

Parengė direktoriaus pavaduotoja ugdymui L. Kasiukevičienė.