UŽSIIMK JOGA SU „SVEIKATIADA!“

Joga – seniausia kūno, proto ir sielos tobulinimo sistema pasaulyje. Senovės jogai puikiai perprato žmogaus prigimties esmę ir žinojo kaip gyventi darnoje su aplinka ir su pačiu savimi. Joga – tai metodo, kaip tapti laimingesniam technologija, tai galimybė žmogui stabtelėti chaotiškame gyvenime. Joga suteikia jausmų ir minčių pusiausvyrą, ja gali užsiiminėti kiekvienas panorėjęs žmogus, nepriklausomai nuo amžiaus, lyties ar religinių įsitikinimų. Tam nereikia jokio specialaus fizinio pasirengimo. Čia nėra rungtyniavimo, nėra jokio spaudimo atliekant pratimus, nėra laimėtoj ų ar pralaimėjusi ų. Kiekvienas kūnas yra individualus. Kuo labiau atpalaiduojame protą, tuo labiau atsipalaiduoja kūnas. Atpalaidavus kūną, galima pradėti daryti įvairias pozas.

Kauno r. Raudondvario lopšelio-darželio „Vyturėlis” ikimokyklinio amžiaus „Skruzdėliukų“, „Ežiukų“, „Kiškučių“, ,,Voveriukų”, Žiogelių” ir priešmokyklinio ugdymo „Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai dalyvavo „Sveikatiados“ projekte „Užsiimk joga su „Sveikatiada!“

„Sveikatiados“ projekto organizatoriai pasiūlė užsiimti joga. Jogos metu ugdytiniai mokėsi susitelkti, nusiraminti, atsipalaiduoti, kvėpavimą derinti su judesiai. Vaikai išlaisvino vaizduotę, lavino kūną. Joga skatino protinį aktyvumą, kūrybinį mąstymą, emocinę raišką, dėmesio koncentraciją. Ugdytiniai mokėsi ne tik koncentruoti dėmesį, bet ir patyrė daug džiugių emocijų!

 

Sveikatos stiprinimo grupės koordinatorė Edita Šlapikienė