VABZDŽIŲ VIEŠBUČIO ATIDARYMAS

Pavasarišką balandžio 7-osios rytą Raudondvario lopšelio-darželio „Vyturėlis” kieme  atsirado naujas statinys – vabalų viešbutis. Tad ikimokyklinių „Voveriukų“ ir „Ežiukų“ grupių ugdytiniai nuo ryto zujo ir ruošėsi vabzdžių viešbučio atidarymui. Į atidarymą atvyko  viešbučio statytojas – ugdytinės Gustės tėtis Vilmantas Rickevičius, lopšelio-darželio „Vyturėlis” direktorė Žydrūnė Jankūnienė. Skambant muzikai buvo iškilmingai perkirpta šventinė juosta.

Mokytojos su ugdytiniais diskutavo, kokių gyventojų lauks naujame viešbutyje: galbūt jame apsigyvens bitės, skruzdėlės, vapsvos, šimtakojai, o gal boružės ar drugeliai?! Ugdytiniai žinojo, kad einant laikui, nameliui pūvant, vieni vabzdžiai išsikrausto, bet įsikelia kiti – visai kaip tikrame viešbutyje. Taip ugdytiniai skatinami domėtis juos supančia gamta, ugdoma pagarba kiekvienai, net ir mažiausiai gyvybei. Nors dauguma ugdytinių sakė, kad nelabai mėgsta vabzdžius, vabalus, visi sutiko, kad bus labai įdomu stebėti naujuosius viešbučio gyventojus.

Gustės tėtis Vilmantas atvėrė savo staliaus darbo lagaminus ir prasidėjo darbas. Vieni kalė vinis, kiti matavo namelio aukštį, suko varžtus, pjovė lentas… Po nuveiktų darbų ugdytiniai jau žinojo, kad reikia susitvarkyti savo darbo vietą ir padėti įrankius ten iš kur paėmei. Tai jau ne pirmas kartas, kuomet Gustės tėtis pjauna, kala, stato, konstruoja kartu su vaikams. Nuoširdus ačiū !

Belieka sugalvoti vabalų viešbučiui pavadinimą ir laukti gyventojų!

 

Parengė ikimokyklinio ugdymo mokytojos Kristina Drumstė ir Ramunė Gaidelionienė.