„VALSTYBĖS DIENĄ MINĖSIME, MINDAUGĄ IR MORTĄ KARŪNUOSIME“

„Labai labai senai, prieš kelis šimtus metų, popiežius (tuo metu įtakingiausias asmuo Europoje) paskelbė Lietuvą katalikiška karalyste.

Po dviejų metų, 1253 metų liepos 6-tą dieną Lietuvos didysis kunigaikštis Mindaugas buvo vainikuotas Lietuvos karaliumi, o jo žmona kunigaikštienė Morta – karaliene.

Taip Lietuva buvo pripažinta nepriklausoma Valstybe ir būtent todėl liepos 6-tą dieną minime Valstybės dieną. Svarbu yra paminėti, kad anuomet pasaulyje dar nebuvo tiek daug valstybių (pavyzdžiui, nebuvo Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados, daugelio Europos valstybių), tad galime pasidžiaugti ne tik karaliumi Mindaugu ir karaliene Morta, bet ir viduramžius menančiu Lietuvos valstybingumu. Mindaugas yra ne tik pirmasis ir vienintelis tikras Lietuvos karalius, bet ir Lietuvos valstybės vienytojas, sugebėjęs sujungti lietuviškas žemes.“

Liepos 5-ąją dieną lopšelio-darželio „Vyturėlis“ ugdytiniai su mokytojomis, mokytojų padėjėjomis minėjo Valstybės – Lietuvos  karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną: klausėsi istorijos apie karalių Mindaugą, diskutavo, fantazavo koks turėtų būti karalius ar karalienė,  įvairiomis dailės priemonėmis kūrė karūnas. Lauko edukacinėje erdvėje buvo pastatytas improvizuotas Lietuvos karaliaus Mindaugo sostas, į kurį – įsisupę į karališką mantiją bei pasipuošę karūna – galėjo sėstis kiekvienas, panorėjęs bent trumpam pasijusti didingu Lietuvos valdovu.

 

Straipsnį parengė ikimokyklinio ugdymo mokytoja Ramunė Gaidelionienė.