VASAROS STOVYKLA – PIRATŲ SALA

Birželio 01-09 dienomis, Raudondvario lopšelyje-darželyje ,,Vyturėlis”, taikant STEAM metodą vyko edukacinė, pramoginė, aktyvaus laisvalaikio stovykla. Stovyklos metu darželio bendruomenė ir ugdytiniai į darželį ėjo apsirengę pirato rūbais, akcentais. Stovyklos metu darželio kiemo aukuro aikštelėje buvo įkurta ,,Piratų sala”, kurioje vyko edukaciniai užsiėmimai.

1 diena. Stovyklos atidarymas. Vaikus ir visą darželio bendruomenę šventėje pasitiko linksmi piratai ir kvietė drauge paminėti Tarptautinę vaikų gynimo dieną dainuojant su Raudondvario pradinės mokyklos ugdytiniais. Nuotaikingi piratai pokštavo ir kvietė vaikus kartu pašėlti su ,,Piratų mankšta” ir pasitikti vasarą. Ugdytiniai patyrė gerų emocijų, atskleidė meninius gebėjimus piešdami ,,Draugystės” piešinį grindinio.

2 diena. ,,Palapinių diena”. Ugdytiniai įgavo naujos patirties: statė palapines, užuovėjas, susipažino su prožektoriumi, miegmaišiu, įvairiais daiktais kurių gali prireikti žygio metu. Diskutuodami aptarė, kam reikalingi šie daiktai, kokią funkciją jie atlieką. Kiekvienas vaikas pasigamino pirato kepurę ar žiūronus. Vaikus aplankę „Piratai“ pasidžiaugė ugdytinių įkurtais ,,Palapinių miesteliais”, pagamintomis kepurėmis ar žiūronais. „Piratai“ iš Karibų jūros atsivežė didelę kriauklę, kurią pridėjus prie ausies išgirstame bangų ošimą. Atliko eksperimentą su akmenėliais, kurie taip pat atplukdyti iš Karibų jūros. Ugdytiniai čiupinėjo akmenukus, įvardino formas, šiltas ar šaltas akmenėlis, stebėjo kas nutinka akmenėliams, kai jie sušlampa.

3 diena. Smėlio dieną ,,Piratų saloje” sveikatos specialistė Guoda su dviem „Piratais“ ugdytinius supažindino su saugiu elgesiu gamtoje, vasaros metu, atliko užduotėles. Ugdytiniai smėlyje ieškojo lobio, ugdėsi kritinį mąstymą, gebėjimą veikti komandoje, priimti bendrus sprendimus. Žaisdami vaidmeninius žaidimus turtino kalbos žodyną, džiaugėsi pastatytomis smėlio pilimis.

4 diena. ,,Vandens diena”. ,,Piratų saloje” linksmai su muzika ir vandens žaidimais ir pramogomis ugdytinius pasitiko „Piratai“ ir papūgėlė ,,Čika”. Ugdytiniai lavino smulkiąją ir stambiąją motoriką, orentacinius gebėjimus, susikaupimą, aktyviai laiką leido lauke. Ugdytiniai patyrė džiugių emocijų šaudydami į taikinius su vandens šautuvais, su kiaurasamčiu semdami rutuliukus, didžiavosi savo ir draugų sėkme.

5 diena. ,,Tyrinėtojo diena”. Piratai ,,Piratų saloje” įkūrė mokslininko laboratoriją. Eksperimentų dieną ,,Piratų saloje” kartu su „Piratais“, improvizuojant judesius, sekė pasakojimą ,,Piratų kelionė Afrikoje”. Pasakojimo metu ugdytiniai sužinojo, kas yra ugnikalnis? Ugdėsi pažintinius gebėjimus, kritinį mąstymą atlikdami eksperimentus ,,Ugnikalnio išsiveržimas“ ir ,,Spalvoti burbulai“.

6 diena. ,,Spalvota ir žaidimų diena”. Ugdytiniai pajautė meninės raiškos džiaugsmą piešdami su guašu ant plėvelės, išbandydami piešimą su augalais. Noriai, džiaugsmingai judėjo žaisdami judriuosius žaidimus su kamuoliu ir sportiniu inventoriumi, lavino smulkiąją ir stambiąją motoriką.

7 diena. ,,Turistinių žygių diena”. Ugdytiniai su savo mokytojomis vyko į Raudondvario dvare vykstančią parodą ,,Gamta – visų namai”, ,,Vyturiukų” grupės ugdytiniai su mokytoja vyko į Juozo Vitkaus inžinerijos batalioną,

 

Ikimokyklinio ugdymo vyresnioji mokytoja Rūta Sapkauskienė