VEIKLA „KELIAUJU Į SVEIKATOS ŠALĮ“

Kovo 22 d. Raudondvario lopšelyje-darželyje „Vyturėlis“ vyko edukacinė prevencinė veikla skirta Pasaulinei vandens dienai paminėti „Keliauju į sveikatos šalį“, kurią parengė įstaigos sveikatos stiprinimo grupė. Į edukacinę prevencinę veiklą įsitraukė visa lopšelio-darželio bendruomenė. Veiklos tikslas: plėsti vaikų žinias apie vandens savybes, naudą mūsų sveikatai, sudarant galimybę stebėti, tyrinėti.

Edukacinės prevencinės veiklos metu vyko pokalbiai apie svarbias ekologines problemas, susijusias su vandens tarša, jo tausojimo ir švarumo būtinybe. Ugdytiniai atliko įvairius eksperimentus su vandeniu, susipažino su skirtingomis vandens savybėmis, būsenomis, sužinojo, koks vandens skonis, kvapas, spalva, žiūrėjo sveikatos stiprinimo grupės parengtas skaidres, atsakinėjo į viktorinos klausimus. Po viktorinos aptarė, kur ir kiek yra vandens aplinkoje, kiekvieno mūsų kasdienoje bei mūsų pačių organizme. Ypatingai aktyviai grupių vaikai dalyvavo diskusijoje, kas atsitinka ir kaip žmogus jaučiasi, kuomet trūksta vandens, aptarėme, kiek vandens reikia išgerti per parą. Galime pasidžiaugti, kad lopšelio-darželio „Vyturėlis“ ugdytiniai gavę informaciją padarė išvadas, kad vanduo yra kur kas geriau ir sveikiau nei sultys, gazuoti ir saldūs vaisvandeniai. Dauguma rinktųsi troškuliui numalšinti vandenį, kiti vandenį pagardintą šviežiomis uogomis, mėta ar citrinos riekele.

Vanduo – tai gyvybės šaltinis, reikalingas kiekvienam gyvam organizmui, jis toks pats svarbus ir reikalingas, kaip maistas ir oras. Vanduo nėra neišsenkanti gamtos dovana, o visų mūsų turtas, kuriuo naudojamės dabar ir kurį privalome išsaugoti švarų ateities kartoms.

Parengė įstaigos sveikatos stiprinimo grupės narė – ikimokyklinio ugdymo mokytoja Sandra Milašauskienė