VEIKLA „PASTATYSIU LEDO PILĮ“

Kovo  9 – 10 d. „Bitučių“ (2m.) ir „Skruzdėliukų“ (3m.) grupėse vyko veikla „Pastatysiu ledo pilį“. Vaikai sužinojo apie Kovo 11-ąją, kuo ši diena ypatinga. Veikdami grupėse kartu, bendradarbiaudami, su mokytojų pagalba arba savarankiškai, paruošė trijų skirtingų spalvų vandens butelius. Vandenį išpilstė į mažus indelius, kibirėlius, nešė į kiemą nakčiai užšaldyti. Sužinojo, įsitikino, kad žemoje temperatūroje vanduo pavirto į ledą. Iš indelių su spalvotu ledu statė trispalves pilis. Džiaugėsi savo ir draugų statiniais.

Ugdytiniai darželio kiemo edukacinėse erdvėse ieškojo Lietuvos vėliavos. Suradę džiaugėsi, savo džiaugsmingas emocijas išreiškė rodydami į vėliavą, stengėsi įvardinti vėliavos spalvas, ieškojo tokių pačių spalvų aplinkoje. Stovėdami prie vėliavos klausėsi skaitomo J. Degutytės eilėraščio „Gimtinė“. Besiklausydami, bandė įsiminti, kur kieno yra gimtinė, kartojo kiekvieną paskutinį eilėraščio eilutės žodį.

Veiklos metu siekta suteikti galimybę pasireikšti ugdytinių iniciatyvumui, išradingumui, stiprinti bendradarbiavimą tarp vaikų ir pedagogų, išgyventi teigiamas emocijas. Ugdytini ugdėsi gebėjimą atpažinti ir įvardinti spalvas, vėliavą, stebėti vandens virtimą ledu ir aiškintis, kodėl tai vyksta, gėrėjosi ir džiaugėsi savo ir kitų sukurtais trispalviais statiniais.

 

Ikimokyklinio ugdymo vyresnioji mokytoja Daiva Jašauskienė