Veiklos Šv. Liucijos dienai paminėti

Turbūt ne veltui gruodžio 13 d. minima šviesos globėjos Šv. Liucijos diena. Tai tamsiausia metų diena, kada užmiega žemė ir viskas aplinkui nutyla, apmiršta, tarsi sustingsta. Saulė nebelepina mūsų savo šiluma ir šviesa.

Minėdami šią ypatingą dieną, gruodžio 8–13 dienomis Raudondvario lopšelio-darželio ,,Vyturėlis“ ikimokyklinės ,,Voveriukų“ bei ,,Ežiukų“ grupių bendruomenės organizavo akciją ,,Šviesa mano širdyje“. Ikimokyklinių „Boružiukų“, „Kiškučių“ ir „Svirpliukų“ grupių bendruomenės vykdė projektą „Kas tu esi, šviesos ugnele?“

Šiuo laikotarpiu, vakarodami su vaikais žvakių šviesoje, kalbėjome apie ugnelę – deivę Gabiją. Ji –mūsų draugė, kuri nuo senų senovės žmogų šildė ir virė jam valgį, padėjo išgyventi tamsiu ir šaltu metu, apsiginti.

Grupėje su ugdytiniais kaupėme informaciją iš įvairių šaltinių apie ugnį, eksperimentavome su dirbtine ir natūralia šviesa, kalbėjome apie saugų elgesį su ugnele. Grupių bendruomenės papuošė darželio grupių erdves savo gamybos žibintais.

Linkime, kad niekada neužgestų šviesa mūsų širdyse!!!

Parengė ikimokyklinio ugdymo mokytojos Kristina Drumstė ir Ramunė Gaidelionienė