„ŽIEMA, BĖK GREIČIAU IŠ KIEMO“

Užgavėnės – žiemos šventė, simbolizuojanti žiemos išvarymą, siekiant prisišaukti pavasarį . Šventė žavi liaudiško humoro grožiu ir kūrybingumu. Pagrindiniai šventės simboliai – persirengėliai, kaukės, blynai, Lašininio ir Kanapinio kova, Morės deginimas.

Tradiciškai  Raudondvario lopšelyje-darželyje „Vyturėlis“  buvo minimos Užgavėnės. Keldamos šventinį triukšmą po darželį  vaikščiojo mokytojos, įsikūnijusios į Užgavėnių veikėjų personažus ir kvietė ugdytinius susipažinti su Užgavėnių šventės istorija, šios šventės simboliu tapusiais patiekalais, kaukių gaminimo įvairove bei kvietė pačius ugdytinius su mokytojomis grupėje pasigaminti kaukes, su kuriomis atvyktų į darželio šventinį rytmetį.

Visa darželio bendruomenė pajuto šventės žavesį ir „pasinėrė“ į kaukių gaminimą, kuriomis papuošė darželio edukacines erdves, kepė blynus grupėje į pagalbą pasikviesdami tėvelius, bei gaminosi kaukes su kuriomis skubėjo į šventinį rytmetį darželyje.

Vasario 13 dieną, susibūrus visai darželio bendruomenei, vyko Lašininio ir Kanapinio kova,  buvo deginama Žiemos dvasia – Morė, žiema buvo vejama iš kiemo ir kviečiamas sugrįžti pavasaris. Šventės metu vaikai dainavo, šoko lietuvių liaudies ratelius, garsiai barškindami barškučiais išvarė žiemą iš mūsų kiemo.

 

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja – Eglė Jasukaitienė