„Žiema, žiema bėk iš kiemo…“

Kovo 1 dieną į Raudondvario lopšelio–darželio „Vyturėlis“ kiemą sugūžėjo gausus persirengėlių būrys: ožiai, velniai, raganos, būrėjos ir kiti Užgavėnių veikėjai. Atsirideno ir Lašininis, kuris sakė esąs greitas kaip vėžliukas ir Kanapinis, apjuosęs savo sulysusį kūnelį virve. Visi čia susirinko, kad išvytų žiemą iš kiemo ir pasveikintų pavasarį, bet viskas ne taip paprasta – juk Kanapinis turi nugalėti Lašininį. Nepasidalydami kas dabar karaliaus, jiedu sugalvojo varžytuves: pirmiausia švaistėsi abu su maišais, o kai Kanapiniui nusibodo aplink Lašininį straksėti, tuomet abu puolė traukti virvę. Persirengėliai suskubo padėti Kanapiniui, bet buvo tokių, kurie nenorėjo, jog žiema išeitų ir puolė traukti virvę su Lašininiu. Bet manau aišku, kas laimėjo šias varžytuves! Tuomet beliko sudeginti žiemos dvasią – Morę ir garsiai, skambant linksmai muzikai, pasveikinti saulę ir atėjusį pavasarį.

 

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Kristina Drumstė