EDUKACINĖ VEIKLA „SURASK PASISLĖPUSIUS DAIKTUS“

Ikimokyklinės „Kiškučių“ grupės ugdytiniai vyko į edukacinę išvyką Raudondvario dvare „ Surask pasislėpusius daiktus“.

Išvykos tikslas – susipažinti su muziejuje eksponuojamais daiktais, jų svarba praeičiai ir dabarčiai, lavinant kognityvines funkcijas ir motorinius gebėjimus  surasti paslėptus daiktus, paaiškinti jų reikšmę.

Apsilankę muziejuje vaikai pasisemia ilgai neišdylančių įspūdžių. Šiai veiklai tenka ypatingai svarbus vaidmuo formuojant vaikų patirtį ir atmintį. Tik žiūrėti ir klausytis ne visada pakanka. Tai darant galima mokytis.

Muziejuje su vaikais dirbantys kvalifikuoti specialistai yra geriausia ir interaktyviausia prasmingą patirtį suteikianti „priemonė“.

Muziejaus darbuotoja vaikams papasakojo apie archeologo profesiją, darbo įrankius ir ką jie randa. Vaikai apžiūrinėjo iš muziejaus atneštus radinius, tokius kaip: knygos, kokliai, akmenukai, kirvukų dalys, segės ir kt. Ugdytiniai  aiškinosi, kokiais įrankiais archeologai dirba. O ko nežinojo drąsiai klausinėjo muziejaus darbuotojos. Pasitelkus pagrindinę vaikų veiklą – žaidimą, visi dirbo noriai ir aktyviai dirbo archeologais, kasinėjo smėlyje paslėptus daiktus, juos valė šepetėliais, aptarė jų svarbą ir reikšmę. Vaikučiai kruopščiai braukdami šepetėliais per smėlį traukė daiktus vieną po kito. Tai jiems labai patiko, kadangi tai – nežinomybė, o ji labai jaudina ir intriguoja, žadina smalsumą. Vaikai džiaugėsi rastais daiktais, kitais radiniais. Lavino smulkiosios motorikos ir higienos įgūdžius prausiant ir šluostant rankas po kasinėjimo darbų.

 

Parengė ikimokyklinio ugdymo mokytoja – metodininkė Jurgita Kučinskienė