„KNYGŲ MAGIJA“

Biblioteka yra vieta, kurioje galima rasti daug įvairių knygų, žurnalų ir kitų leidinių. Vaikai gali ateiti į biblioteką skaityti, mokytis ar tiesiog pasinerti į įdomius pasakojimus. Bibliotekoje knygos yra išdėstytos lentynose, o bibliotekininkė  gali padėti surasti tai, ko ieškote. Kai kurios bibliotekos turi specialias zonas vaikams, kur galite sėdėti ir skaityti paveikslėlių knygas arba klausytis pasakų. Bibliotekoje taip pat vyksta įvairūs renginiai, pavyzdžiui, knygų skaitymai, dirbtuvės ar žaidimai, kur galima smagiai praleisti laiką ir sužinoti kažką naujo.

Spalio 17d. rytą ikimokyklinės „Kiškučių“ grupės ugdytiniai su mokytojomis aplankė Kauno r. savivaldybės viešąją biblioteką, Raudondvario filialą.  Vaikai, dalyvaudami projekte tarptautinei bibliotekos dienai paminėti, susipažino su biblioteka, bibliotekininkėmis. Bibliotekininkės vaikams parodė įvairias knygas – nuo spalvotų paveikslėlių knygų iki istorijų su įdomiais veikėjais. Jos papasakojo, kaip rasti knygas, kuriose surašytos pasakos, eilėraščiai ar mokomieji tekstai. Vaikai sužinojo, kad kiekviena knyga turi savo vietą lentynose pagal temas ar amžių. Bibliotekininkės taip pat parodė specialias vaikų zonas, kuriose galima patogiai sėdėti ir skaityti. Jos paaiškino, kad knygas galima skolintis į namus, bet jas būtina grąžinti laiku, kad kiti vaikai taip pat galėtų jas skaityti.

Lankantis bibliotekoje ugdėsi:

Kalbos ir skaitymo įgūdžiai – vaikai klausydamiesi pasakų ir istorijų mokosi naujų žodžių, lavina kalbos supratimą ir vysto pasakojimo gebėjimus.

Kūrybiškumas ir vaizduotė – dalyvaudami edukacinėse veiklose, pavyzdžiui, klausydamiesi istorijų ar dalyvaudami kūrybinėse dirbtuvėse, vaikai skatina savo vaizduotę bei kūrybinį mąstymą.

Socialiniai įgūdžiai – būnant tarp kitų vaikų ir dalyvaujant bendrose veiklose, ugdomi dalijimosi, bendravimo, laukimo savo eilės, bendradarbiavimo ir empatijos įgūdžiai.

Smulkioji motorika – kai kurios veiklos bibliotekoje, kaip knygų vartymas, piešimas ar dalyvavimas kūrybinėse dirbtuvėse, skatina smulkiųjų rankų judesių lavinimą.

Mokymosi ir pažinimo įgūdžiai – biblioteka yra vieta, kur vaikai susipažįsta su knygomis, mokosi susikaupti ir tyrinėti pasaulį per įvairią medžiagą, taip ugdant smalsumą ir norą mokytis.

Išnagrinėti STEAM kriterijai – bendradarbiavimas su vietos bendruomenėmis, projektais grindžiamas mokymasis.

Lankymasis bibliotekoje  gali prisidėti prie vaiko ilgalaikės meilės skaitymui ir mokymuisi.

Vaikams biblioteka labai patiko. Jie buvo sužavėti daugybe knygų su spalvotomis iliustracijomis ir įdomiomis istorijomis. Vieni vaikai džiaugėsi, kad rado savo mėgstamų pasakų ar istorijų apie gyvūnus, o kiti buvo nustebę, kiek daug knygų yra apie įvairias temas – nuo žaidimų iki gamtos pasaulio. Kai kurie vaikai sakė, kad bibliotekoje jautėsi tarsi nuotykių pasaulyje, kur kiekviena knyga slepia paslaptį ar įdomią istoriją.

Jiems patiko ramus bibliotekos kampelis, kur galima tyliai skaityti ar klausytis pasakų. Daugeliui vaikų buvo įdomu sužinoti, kad knygas galima pasiimti namo. Kai kurie netgi norėjo grįžti su tėveliais  kuo greičiau, kad išsirinktų dar daugiau knygų.

 

Straipsnį parengė ikimokyklinio ugdymo mokytoja-metodininkė Jurgita Kučinskienė