„Nustokim niokoti, pradėkim tausoti“

Vieną saulėtą rytą „Kiškučių“ grupės vaikai sulaukė ypatingos viešnios – Matėjos mamos Marijos. Ji atėjo su knyga rankose ir šypsena veide, pasiruošusi pakviesti vaikus į magišką kelionę po pasakų pasaulį. Skambant jaukiam balsui, vaikai klausėsi Debi Gliori knygos „Kaip išmokyti drakonus Žemę tausoti“.

Ši nuotaikinga pasaka sužavėjo mažuosius klausytojus, įkvėpė rimtoms diskusijoms apie mūsų planetą. Po pasakos vyko gyva ir smalsi diskusija apie tai, kaip kiekvienas iš mūsų gali padėti Žemei. Vaikai susimąstė: Kas yra tarša? Kodėl reikia saugoti gamtą? Ir ar iš tikrųjų galime padėti Žemei?

Diskusijos metu mažieji dalinosi savo mintimis:

– „Negalima šiukšlinti, nes tada gyvūnai gali susirgti!“ – sakė Adrija.

– „Aš su tėčiu rūšiuoju: plastikas į geltoną, popierius į mėlyną, o banano žievė į kompostą!“ – džiaugėsi Eidas.

– „Reikia nedeginti miško, nežaisti su degtukais“ – pridūrė Mėta .

Vaikai ne tik kalbėjo, bet ir siūlė konkrečius sprendimus, kaip jie, nors ir maži, gali prisidėti prie gamtos saugojimo: rūšiuoti atliekas ir nemesti šiukšlių bet kur, naudoti daugkartinius maišelius vietoje plastikinių, sodinti medžius ar gėles kartu su tėvais, surinkti paliktas šiukšles, nedeginti pievų, miško.

Ši prasminga veikla dar kartą parodė, kad net ir mažiausieji gali turėti didelių idėjų kaip padėti gamtai. Pasakos skaitymas virto tikra tvarumo pamoka, o drakonų istorija tapo puikiu pavyzdžiu, kaip mokytis saugoti mūsų visų namus – Žemę.

Dėkojame Matėjos mamai Marijai už šiltą skaitymo rytmetį ir visiems „Kiškučiams“ už atvirumą, smalsumą ir nuoširdų norą daryti gerus darbus. Galbūt pasaulio nepakeisime iš karto, bet kiekvienas žingsnelis svarbus. Net ir drakonai tai suprato!

 

Straipsnį parengė ikimokyklinio ugdymo mokytoja-metodininkė Jurgita Kučinskienė