„ESU SAUGUS, KAI ŽINAU. KĄ DARYTI KILUS GAISRUI ?“

Rugsėjo 28d. „Ežiukų“ ir „Voveriukų“ grupių ugdytiniai dalyvavo bendroje veikloje „Esu saugus, kai žinau. Ką daryti kilus gaisrui?“.

Ryte mokytojos pakvietė ugdytinius į interaktyvią salę, kur visi žiūrėjo edukacinį filmuką apie bebriuką Ugnių. Bebriukas papasakojo apie sukeliamus gaisrus ir jų pavojų gamtai, žmonėms. Paaiškino, kaip elgtis kilus gaisrui, kokiu telefono numeriu skambinti ieškant pagalbos, kaip saugiai pasišalinti iš įvykio vietos ir ko negalima daryti kilus gaisrui ? Ugdytiniai sužinojo, kad negalima žaisti su degtukais, palikti be priežiūros degančios žvakės, išeinant iš namų būtina išjungti elektros prietaisus, būnant gamtoje laužavietę palikti tik įsitikinus, kad ji nerusena. O jei visgi kilo gaisras – skambinti pagalbos telefonu 112.

„Ežiukai“ ir „Voveriukai“ klausėsi eiliuotos M. Vainilaičio pasakos ,,Ežio namas“, kurioje išdykėliai ežiukai nepaklausė tėvelių ir sukėlę gaisrą sudegino savo namelius. Išklausę pasakos, ugdytiniai įsitraukė į aktyvią diskusiją, kodėl nutiko tokia nelaimė ir ką buvo galima padaryti, kad to išvengti. Vėliau visi kartu darželio lauko erdvėje kūrė laužą ir imitavo ežio namo gaisrą, kurį patys stengėsi užgesinti laistytuvais nešdami vandenį ir pildami jį ant degančio namo. Gaisrą pavyko užgesinti, bet namelio nebeliko…

Ugdytiniai suprato, kaip pavojinga yra žaisti su ugnimi ir pažadėjo sau ir draugams, be suaugusiojo priežiūros neimti degtukų. O kad ežiukams nebūtų taip liūdna, pasitarę vaikai draugiškai pastatė jiems naują namą !

Straipsnį parengė ikimokyklinio ugdymo mokytoja Ramunė Gaidelionienė