Kovo 15-19 d. lopšelio- darželio „Vyturėlis“ pedagogai pakvietė šalies ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus, jų tėvus, mokytojus, švietimo pagalbos specialistus dalyvauti respublikiniame kūrybiniame projekte- parodoje „Tai margumas paukštelio“, skirtame Marijos Gimbutienės metams pažymėti. Ši iškili, pasaulinį pripažinimą pelniusi lietuvė mokslininkė skatino domėtis senąja baltų kultūra bei mitais, puoselėti savo tautos tradicijas.
Projekto dalyviai iš įvairių Lietuvos miestų bei miestelių susipažino su lietuvių mitologija, klausėsi sakmių „Apie pasaulio atsiradimą iš kiaušinio“, „Kodėl kregždė greitai skraido ir nepavargsta“, „Kodėl gegutė neperi vaikų “, „Kaip dievas sukūrė vyturėlį“, patys sekė grupės draugams, diskutavo apie savo patirtis.
Mažieji susipažino su baltų raštų simboliais, aiškinosi jų reikšmes, tyrinėjo, kokiais ženklais protėviai dailino skrynias, juostas, lovatieses, prijuostes bei verpstes. Miklino pirštelius kopijuodami raštus, mėgavosi spalvų žaismu dekoruodami įvairius darbelius. Grupėje ir lauke iš gamtinės medžiagos (grūdų, sėklų, akmenukų, šakelių, kankorėžių, prieskonių) ir antrinių žaliavų dėliojo lietuvių liaudies raštus, raižė juos smėlyje ir žemėje. Didžiausią įspūdį vaikams paliko pažintis su baltų simboliais: „Ugnies simbolis gražus, nes ten daug visokiausių kryžių“, „Lietaus simbolį labai sunku nupiešti“, „Saulės gražus, nes labai gražūs spinduliai“ (Kauno raj. Eigirgalos l/d); ,,Man labai smagus buvo šitas darbas“, ,,Aš tai išėjęs į kiemą dėliosiu tuos ugnies raštus“, „Man patiko saulės ir žvaigždės raštai, aš jais puošiu paukštį“ (Kauno l/d „Žemyna“) .
Vaikai stebėjo ir tyrinėjo paukščių išvaizdą, klausėsi ir bandė patys juos pamėgdžioti, samprotavo ir dalinosi savo patirtimi: „Zylutės visur skrenda, jos žaidžia. Lesa tokią mėsą, saulėgrąžas“, „Kovas toks man gražus. Juodas kaip tamsa. Man gražesnis nei varna.“, „Varnų daug yra. Jos juodos, krankia taip kar kar… Nelabai man patinka “ (Kauno l/d „Vėrinėlis“). „Mes dažnai su tėte ir mama lesinam gulbes, jos yra baltos ir plaukioja vandenyje“, „Man tai labai patinka žvirbliukai, nes jie labai linksmi“, „Pas mus atskrenda genys ir ant medžio ieško visokių kirminėlių“, „O pelėdos aš niekada nemačiau, nes ji skraido naktį. Ir todėl jos akys didelės“ (Kauno r. Raudondvario l/d „Vyturėlis“).
Ugdytiniai gilinosi į smulkiosios tautosakos lobynus- mynė mįsles, mėgdžiojo paukštelius, dainavo ir šoko lietuvių liaudies ratelius, žaidimus. Įstaigų edukacines erdves projekto dalyviai papuošė lietuvių liaudies raštais, senoviniais simboliais margintais erdviniais paukščiais.
Parengė logopedė – metodininkė Rūta Ordienė