PROJEKTAS „RUDENĖLI, RUDENĖLI EIKŠ PAS MUS. TU GRAŽUS IR VISAD NUOSTABUS“

Ruduo padovanoja daug nuostabių ir spalvotų akimirkų. Negaili ir rudens gėrybių – tik spėk viskuo pasigrožėti ir rinkti, kas po kojomis šnara, krenta, čeža, pūpso…
Stebuklingo rudens spalvų žaismo sužavėtos ikimokyklinio ugdymo mokytojos K. Drumstė ir S. Abraitienė suorganizavo trumpalaikį projektą „Rudenėli, rudenėli eikš pas mus. Tu gražus ir visad nuostabus“. Projektas vyko spalio 17 – 21 dienomis. Projekte dalyvavo Raudondvario lopšelis-darželis „Vyturėlis“ ikimokyklinių „Svirpliukų“, „Boružiukų“, „Ežiukų“, „Voveriukų“, „Kiškučių“ grupių ugdytiniai, mokytojos, bei mūsų socialinių partnerių Raudondvario lopšelis-darželis „Riešutėlis“ „Varliukų“ grupės ugdytiniai, mokytojos. Projekto tikslas – skatinti grupių bendruomenių bendravimą ir bendradarbiavimą, ugdytinių dalyvavimą meninėje, kūrybinėje veikloje suteikiant kūrybinės sėkmės, pasitikėjimo, džiaugsmo pojūtį. Buvo ugdomas vaikų kūrybiškumas, estetinis suvokimas pasitelkiant  rudens gamtinę medžiagą (kaštonus, giles, kankorėžius, lapus, šakeles…).

Dėmesys skirtas STEAM veikloms. Pasitelkiant vaizduotę, kūrybiškumą ugdytiniai iš gamtinės medžiagos bei antrinių žaliavų kūrė, konstravo, išbandė, taikė inžinerinius sprendimus. Grupėse ugdytiniai tyrinėjo, aiškinosi grybų sandarą, kur jie auga ir patys gamino savo grybus, kurios vėliau lauke paslėpė po lapais bei šakomis, o „Ežiukų“ grupės ugdytiniai linksmai dainuodami traukė grybauti ir rado netgi tikrų grybų.

Susipažino, tyrinėjo įvairiausių medžių lapus bei sėklas. Įsitraukė į eksperimentinę veiklą „Kas skęsta, o kas plaukia“. Ugdytiniai diskutavo, kodėl viena ar kita sėkla skęsta, kodėl kankorėžis pabuvęs vandenyje susitraukia, o išdžiūvęs ir vėl išsiskleidžia. Panaudodami medžių lapus bei kitą gamtinę medžiagą kūrė „šukuosenas“. Veiklų metu ugdytiniai mokėsi tarpusavyje veikti, reikšti mintis bei jausmus, padėti draugui.

Spalio 21 dieną į svečius atvyko Raudondvario lopšelis-darželis „Riešutėlis“ „Varliukų“ grupės ugdytiniai, mokytoja, mokytojos padėjėja. Visi kartu lauke šoko, dainavo, žaidė, vaišinomės šilta arbata. Ugdant pasitikėjimą savimi, saviraišką, kūrybiškumą, smulkiosios motorikos gebėjimus visi kartu dėliojo Mandalą iš surinktos gamtinės medžiagos, kurioje išryškėjo rudens spalvų mozaika.

Projekto veiklos skatino ugdytinius toliau stebėti metų laikų kaitą, besikeičiantį gamtos grožį, rūpintis šalia esančia aplinka. Už išradingumą, kūrybiškumą, spalvingumą, norą veikti drauge projekto organizatorės taria visiems dalyviams AČIŪ.

 

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Sandra Abraitienė ir Kristina Drumstė