STEAM veikla – „Raktų vėjo varpeliai“

Vieną šviesų pavasario rytą, kai visą savaitę kalbėjome apie švarą, taikant STEAM metodą, panaudojant antrines žaliavas, bei gamtos išteklius, vaikai sukūrė raktų vėjo varpelį, kurį pakabino ir džiaugėsi juo darželio erdvėje.
Dieną pradėjome ateidami į darželį su senu raktu – tikrai šaunu daiktą skirtą išmetimui, paversti kažkuo gražiu ir naudingu. Taip nutiko ir šįkart. Sudėję visus raktus vieną šalia kito, kalbėjome apie juos, lyginome tarpusavyje, tuo metu įžvelgdami kiekvieno rakto unikalumą, savitumą. Diskutavome apie raktų paskirtį, apie senus raktus, kurių jau nenaudojame ir pagal paskirtį naudoti nebegalėsime. Po to, kiekvienas spaudėme rakto antspaudą į išminkytą, balto molio gabalėlį. Kol džiūvo mūsų antspaudas molyje, ėjome į Raudondvario apylinkes ieškoti tvirtos medžio šakos. Parnešę ją į grupę nuvalėme, nuspalvinome guašu ir padėję šalia džiūstančio molio, su spalvotais markeriais dažėme raktus. Pailsėję, ant ilgų įvairios struktūros ir spalvų virvelių vėrėme po mėgstamos spalvos medinį karoliuką, raktą ir rišome ant medžio šakos.  Po viso ilgo darbo džiaugėmės pasiektu rezultatu, nešėme į lauką ir tvirtinome medyje. Skambinome juo kiekvienas ir laukėme kol paskambins vėjas, tačiau tądien jo nesulaukę, patys bandėme būti vietoj vėjo – pūtėme taip stipriai, kol suskambėjo.
Kitą dieną atėję į grupę, radome išdžiūvusius raktų antspaudus molyje, tuomet dažėme juos įvairiomis spalvomis guašu, stebėjome kaip spalvos pasiskirsto ant molio, kaip tiksliai jame išryškėja raktų kontūras.
Veiklos tikslas pasiektas – vaikai diskutuojant skatino domėjimąsi antrinėmis žaliavomis ir jų panaudojimo galimybėmis kuriant sveiką edukacinių erdvių aplinką, ugdėsi EKO sąmoningumą. Kurdami raktų antspaudus, susipažino su pagrindinėmis rakto savybėmis, tarpusavio skirtumais, tyrinėjo raktus, juos skaičiavo, gamindami antspaudą prisiminė molio savybes, o rezultato pabaigoje klausė raktų skambėjimo.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Ignė Vyšniauskienė.